Konstnär född 1940
Porträtt av Dmitry "Dima" Sitkovetsky (fiolspelare som var konstnärlig ledare för Musikfestspelen Korsholm 1984-1993)
Signerad: Fritz Jakobsson
Daterad: 1986
Mått på duk: 50 x 35 cm
Mått med ram: 67 x 52 cm
Fritz Jakobsson Oil on Canvas
Artist born 1940
Portrait of Dmitry "Dima" Sitkovetsky (violinist who was artistic director of the Korsholm Music Festival 1984-1993)
Signed: Fritz Jakobsson
Dated: 1986
Dimensions of canvas: 50 x 35 cm
Dimensions of frame: 67 x 52 cm
Condition report: No remarks
4 000 SEK | 2023-12-25 16:11 |
3 800 SEK | 2023-12-22 11:07 |
3 600 SEK | 2023-12-28 13:11 |
2 600 SEK | 2023-12-19 09:57 |
100 SEK | Startpris |