Landskapsmotiv med hus.
Signerad: E Wennerwald
Daterad: 1929
Mått på duk: 68 x 48 cm
Mått inklusive ram: 82 x 63 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre färgsläpp i övre kant, Åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Emil Wennerwald 1859-1934 Oil on canvas
Landscape with houses.
Signed: E Wennerwald
Dated: 1929
Dimensions of canvas: 68 x 48 cm
Dimensions including frame: 82 x 63 cm
Condition report: Minor wear on frame, Minor color losses in upper edge, Age-based wear, No other remarks.
400 SEK | 2023-12-15 09:52 |
350 SEK | 2023-12-28 08:16 |
150 SEK | 2023-12-18 19:28 |
100 SEK | Startpris |