"Nysnö i högfjäll"
Signerad: S.Fager
Daterad: 1977
Mått bildyta: 37 x 26 cm
Mått med ram: 54 x 46 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Sixten Fager 1920-2010 Watercolor on paper
"Fresh snow in the high mountain"
Signed: S.Fager
Dated: 1977
Image area dimensions: 37 x 26 cm
Dimensions with frame: 54 x 46 cm
Condition: Wear on frame, no other remarks
400 SEK | 2023-12-15 09:53 |
350 SEK | 2023-12-19 15:32 |
100 SEK | Start price |