Svensk, 1700-talets senare hälft, omändrad från
flintlås, lås signerat MEIDINGER STOCKHOLM,
järnbeslag, 43 cm; nöt med nippel, laddstock
samt hornnäsa saknas, varbygel med lagning
5 400 SEK | 2024-04-17 19:50 |
5 200 SEK | 2024-04-21 20:33 |
4 400 SEK | 2024-02-21 12:19 |
3 200 SEK | 2024-04-11 09:27 |
1 700 SEK | 2024-04-11 06:32 |
500 SEK | Startpris |