Svensk, ändrade från flintlås, 1700-talets senare
hälft, lås signerade H Domnerus (Hans D född 1750
arbetade som pistolmakare vid faktoriet i Jönköping
avled 1805) pipa och järnbeslag med stålskuren
och graverad dekor, 35 cm
15 500 SEK | 2024-04-22 03:54 |
15 000 SEK | 2024-04-18 19:22 |
12 500 SEK | 2024-04-14 09:40 |
8 000 SEK | 2024-04-09 20:59 |
6 800 SEK | 2024-02-14 11:41 |
500 SEK | Startpris |