27. HERRARMBANDSUR PIERCE, LÄNK, GULD 18K, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT

Armbandsur Pierce 17 Jewels Incabloc Swiss. Boett och länk i guld 18K. Diam ur 3,5 cm exkl krona.
Länk i 18K guld, Clareus Tore, Stockholm, 1986. Längd länk ca 15 cm. Diameter med ur ca 6 cm.
Total vikt 58,5 gr.
Bruksslitage, några mindre repor på urtavla. Fungerar ej vid test.

Varunr 13751

29 Februari 2020 12:00

Klubbslag6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK 13 000 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

Utrop 12000 SEK

24712 500 SEK2020-02-27 20:39
124612 000 SEK2020-02-28 19:15
76011 000 SEK2020-02-28 08:33
12049 800 SEK2020-01-31 10:45
 200 SEK Startpris

Stadsauktion 29 februari 2020, 2020-02-29 12:00, Stockholmsvägen 53, Norrtälje

Torsdag 27/2 kl 17-19 Fredag 28/2 kl 12-18 Lördag 29/2 kl 11-12

Vi har traditionell slagauktion i våra lokaler på Stockholmsvägen 53 i Norrtälje. Med servering, kaffe, fikabröd, frallor. Internetbudgivningen stänger kl 12.00 när slagauktionen startar. Visning från 11-12 på auktionsdagen. Vill du vara med per telefon - kontakta oss i god tid innan visningen börjar.

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Köpprovision 20% inkl moms
Slagavgift 50:- inkl moms

Utlämning på Stockholmsvägen 53, Norrtälje efter auktion:
Mån-Tis-Ons 29/6, 30/6, 1/7, kl 11-19
Torsdag 2/7, kl 11-18
Fredag 3/7, kl 11-16
Lördag 4/7, 10-15

Varorna ska avhämtas och betalas inom 5 dagar. Om ni får förhinder kontakta oss så snart som möjligt.
Det åligger alltid på köparen att kontrollera varans skick och funktion.
Vi garanterar aldrig ett föremåls funktion. Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Se vår hemsida www.roslagensauktionsverk.se för övrig information.
Vill ni ha godset skickat?