7. LISA LARSON, FIGURIN "EMMA", GUSTAVSBERG

Ur serien "ABC-flickorna", stengods. Höjd ca 16 cm. Signerad Gustavsberg Emma LL. Bruksslitage.

Varunr 13609

29 Februari 2020 12:00

Klubbslag13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK 2 000 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK

Utrop 1500 SEK

2112 000 SEK2020-02-29 11:58
ALKAABY991 900 SEK2020-02-28 18:00
2621 800 SEK2020-02-26 00:50
12351 500 SEK2020-02-23 16:14
12421 100 SEK2020-02-24 20:49
1203950 SEK2020-01-18 11:19
135550 SEK2020-02-23 14:30
 200 SEK Startpris

Stadsauktion 29 februari 2020, 2020-02-29 12:00, Stockholmsvägen 53, Norrtälje

Torsdag 27/2 kl 17-19 Fredag 28/2 kl 12-18 Lördag 29/2 kl 11-12

Vi har traditionell slagauktion i våra lokaler på Stockholmsvägen 53 i Norrtälje. Med servering, kaffe, fikabröd, frallor. Internetbudgivningen stänger kl 12.00 när slagauktionen startar. Visning från 11-12 på auktionsdagen. Vill du vara med per telefon - kontakta oss i god tid innan visningen börjar.

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Köpprovision 20% inkl moms
Slagavgift 50:- inkl moms

Utlämning på Stockholmsvägen 53, Norrtälje efter auktion:
Mån-Tis-Ons 29/6, 30/6, 1/7, kl 11-19
Torsdag 2/7, kl 11-18
Fredag 3/7, kl 11-16
Lördag 4/7, 10-15

Varorna ska avhämtas och betalas inom 5 dagar. Om ni får förhinder kontakta oss så snart som möjligt.
Det åligger alltid på köparen att kontrollera varans skick och funktion.
Vi garanterar aldrig ett föremåls funktion. Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Se vår hemsida www.roslagensauktionsverk.se för övrig information.
Vill ni ha godset skickat?