36. ALEXANDER LANGLET, RIDANDE KAROLIN, OLJEMÅLNING, SIGNERAD -42.

Olja på duk. Motiv av ridande Karolin i snöstorm. Signerad och daterad -42. Storlek inkl ram 53 x 45 cm. Belysning medföljer. Bruksslitage.

Varunr 15044

29 November 2020 19:00

Klubbslag18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 5 600 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK

Utrop 3000 SEK
5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2240 SEK

16425 600 SEK2020-11-29 18:58
16865 400 SEK2020-11-29 16:14
5082 200 SEK2020-11-26 20:53
16191 700 SEK2020-11-13 12:55
5411 600 SEK2020-11-25 17:42
 200 SEK Startpris

Realtidsauktion online 29 november 2020, Söndag 29 november 2020 19:00, Realtidsauktion online

Fredag 27/11, 12-18 Lördag 28/11, 10-15 Söndag 29/11, 11-15

Betr visning och utlämning
Om du har förkylningssymptom råder vi er att stanna hemma och även om ni tillhör någon av riskgrupperna. Behöver du vänta med hämtningen av din inropade vara så kontakta oss så kommer vi överens om en senare tid för hämtning. Håll avstånd vid visning och uthämtning av din vara.

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Köpprovision 20% inkl moms
Slagavgift 50:- inkl moms

Utlämning på Stockholmsvägen 53, Norrtälje efter auktion:
Mån-ons 28/2, 1-2/3, kl 11-19
Torsdag 3/3, kl 11-18
Fredag 4/3, kl 11-16
Lördag 5/3, kl 10-15

Det åligger alltid på köparen att kontrollera varans skick och funktion.
Vi garanterar aldrig ett föremåls funktion. Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Se vår hemsida www.roslagensauktionsverk.se för övrig information.
Vill ni ha godset skickat?