Barockstil, tidigt 1900-tal. Handcicelerad dekor. Lock med infälld Gustav III silverriksdaler från 1780. Under handtaget miniatyrsköld med familjevapen. Stämplat 830 s. Vikt ca 1635 gram. Höjd 23 cm.
9 000 SEK | 2017-11-28 14:52 |
9 000 SEK | 2017-11-28 15:42 |
6 000 SEK | 2017-11-23 16:26 |
6 000 SEK | 2017-11-23 22:56 |
4 000 SEK | 2017-11-23 17:07 |
3 400 SEK | 2017-11-15 14:29 |
1 400 SEK | 2017-11-17 23:29 |
1 000 SEK | 2017-11-15 17:24 |
800 SEK | 2017-11-15 16:50 |
300 SEK | Startpris |