Förgylld mässing/brons. Empire, (1834-1845). Urverket signerat A.F. Edlund, Stockholm. Krönt av jaktgudinnan Diana i vagn. Höjd 22, bredd 18 cm. Urtavlan med nagg kring uppdragningshål. Några fastsättningsskruvar saknas. Auktionshuset ansvarar ej för urverket eller dess funktion.
5 000 SEK | 2017-11-23 20:28 |
4 800 SEK | 2017-11-23 13:23 |
1 800 SEK | 2017-11-23 13:55 |
1 200 SEK | 2017-11-22 14:05 |
700 SEK | 2017-11-19 18:57 |
500 SEK | 2017-11-18 16:00 |
450 SEK | 2017-11-17 23:31 |
350 SEK | 2017-11-16 21:33 |
300 SEK | 2017-11-14 22:40 |
300 SEK | Startpris |