14. ADOLPH FREDRIK EDLUND, BORDSPENDYL

Förgylld mässing/brons. Empire, (1834-1845). Urverket signerat A.F. Edlund, Stockholm. Krönt av jaktgudinnan Diana i vagn. Höjd 22, bredd 18 cm. Urtavlan med nagg kring uppdragningshål. Några fastsättningsskruvar saknas. Auktionshuset ansvarar ej för urverket eller dess funktion.

Varunr 169193

28 November 2017 18:05

Klubbslag5 00 SEK6 00 SEK 5 000 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK

Utrop 6000 SEK

5 000 SEK2017-11-23 20:28
4 800 SEK2017-11-23 13:23
1 800 SEK2017-11-23 13:55
1 200 SEK2017-11-22 14:05
700 SEK2017-11-19 18:57
500 SEK2017-11-18 16:00
450 SEK2017-11-17 23:31
350 SEK2017-11-16 21:33
300 SEK2017-11-14 22:40
300 SEK Startpris

Onlineauktion 28 Nov. 2017,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!