Fajans. Marieberg 1758-66, J.E Ehrenreichs period. I form av duva på rede. Signerad MB:E samt med målarsignatur GBM. Längd 17 cm. Nagg på bl.a. näbben. Näbb och stjärt med retuscher.
12 000 SEK | 2017-11-28 17:58 |
11 000 SEK | 2017-11-28 18:00 |
9 500 SEK | 2017-11-28 17:55 |
5 500 SEK | 2017-11-25 12:40 |
4 400 SEK | 2017-11-25 01:50 |
3 200 SEK | 2017-11-21 22:04 |
2 000 SEK | 2017-11-15 21:26 |
300 SEK | Startpris |