9. HALSSMYCKE

Vit ädelmetall, troligen platina med baksida i 14K guld. Mittparti besatt med antikslipade diamanter samt en lila safir med färgväxlingseffekt, möjligen syntetisk. Ostämplad. 1900-talets första hälft. Vikt ca 7,8 gram. Mittpartiets höjd 4 cm.

Varunr 169792

12 December 2017 18:03

Utrop 8000 SEK

3 200 SEK2017-11-28 14:41
3 000 SEK2017-12-11 21:54
2 000 SEK2017-12-07 16:34
1 200 SEK2017-12-07 14:48
1 000 SEK2017-12-05 19:44
450 SEK2017-11-30 10:42
350 SEK2017-11-28 22:11
300 SEK Startpris

Onlineauktion 12 Dec. 2017,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!