Vit ädelmetall, troligen platina med baksida i 14K guld. Mittparti besatt med antikslipade diamanter samt en lila safir med färgväxlingseffekt, möjligen syntetisk. Ostämplad. 1900-talets första hälft. Vikt ca 7,8 gram. Mittpartiets höjd 4 cm.
3 200 SEK | 2017-11-28 14:41 |
3 000 SEK | 2017-12-11 21:54 |
2 000 SEK | 2017-12-07 16:34 |
1 200 SEK | 2017-12-07 14:48 |
1 000 SEK | 2017-12-05 19:44 |
450 SEK | 2017-11-30 10:42 |
350 SEK | 2017-11-28 22:11 |
300 SEK | Startpris |