7. SAVONETTEUR MED OSKAR II

Boett i 18K guld med emaljerade motiv av Oskar II och riksvapnet. Högklassigt ankarverk. Boetten numrerad 77436. Innerboetten graverad Jacob Adolf Halseth Trondheim. Halseth drev bageri Jacob Halseths bakeri i Trondheim. Vikt ca 120 gram. Diameter 51 mm. Emaljen med Oskars porträtt med repor. Urverket till synes fungerande, men Auktionsverket garanterar ej urverket eller dess funktion.

Varunr 173236

13 Mars 2018 18:02

Klubbslag16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK 18 000 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK

Utrop 20000 SEK

18 000 SEK2018-03-13 11:18
17 000 SEK2018-02-27 20:45
12 000 SEK2018-03-12 21:49
10 000 SEK2018-03-07 10:44
9 000 SEK2018-03-03 08:44
6 500 SEK2018-03-02 20:15
800 SEK2018-03-02 09:39
350 SEK2018-02-28 07:36
300 SEK Startpris

Onlineauktion 13 Mars 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!