Boett i 18K guld med emaljerade motiv av Oskar II och riksvapnet. Högklassigt ankarverk. Boetten numrerad 77436. Innerboetten graverad Jacob Adolf Halseth Trondheim. Halseth drev bageri Jacob Halseths bakeri i Trondheim. Vikt ca 120 gram. Diameter 51 mm. Emaljen med Oskars porträtt med repor. Urverket till synes fungerande, men Auktionsverket garanterar ej urverket eller dess funktion.
18 000 SEK | 2018-03-13 11:18 |
17 000 SEK | 2018-02-27 20:45 |
12 000 SEK | 2018-03-12 21:49 |
10 000 SEK | 2018-03-07 10:44 |
9 000 SEK | 2018-03-03 08:44 |
6 500 SEK | 2018-03-02 20:15 |
800 SEK | 2018-03-02 09:39 |
350 SEK | 2018-02-28 07:36 |
300 SEK | Startpris |