Boett i silver med emaljerar urtavla. Spindelur. Urverket signerat Eric Nohrman Norrköping No 384. Boetten av Erik Nohrman Norrköping 1779. Diameter 57 mm. Urtavlan med lagning, små hårsprickor och smärre slitage kring nyckelhålet, glaset med nagg. Går vid inskrivningstillfället, men Auktionsverket garanterar ej urverket eller dess funktion.
3 400 SEK | 2018-02-27 20:45 |
3 200 SEK | 2018-03-13 18:02 |
2 400 SEK | 2018-03-13 16:57 |
1 400 SEK | 2018-03-08 14:24 |
300 SEK | Startpris |