8. FICKUR, ERIK NOHRMAN

Boett i silver med emaljerar urtavla. Spindelur. Urverket signerat Eric Nohrman Norrköping No 384. Boetten av Erik Nohrman Norrköping 1779. Diameter 57 mm. Urtavlan med lagning, små hårsprickor och smärre slitage kring nyckelhålet, glaset med nagg. Går vid inskrivningstillfället, men Auktionsverket garanterar ej urverket eller dess funktion.

Varunr 173237

13 Mars 2018 18:04

Utrop 6000 SEK

3 400 SEK2018-02-27 20:45
3 200 SEK2018-03-13 18:02
2 400 SEK2018-03-13 16:57
1 400 SEK2018-03-08 14:24
300 SEK Startpris

Onlineauktion 13 Mars 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!