6. PILGRIMSFLASKOR, ETT PAR

Porslin Kina ca 1880-1910. Polykrom heltäckande emaljdekor av fenixfågel samt bataljscen. Drakhänklar med spår av förgyllning. Höjd ca 27 cm. Obetydligt ytslitage, obetydliga tillverkningsdefekter, en med mindre bränningsspricka på fotringen.

Varunr 177080

19 Juni 2018 18:02

Klubbslag10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK 10 000 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK

Utrop 10000 SEK

10 000 SEK2018-06-13 09:44
9 500 SEK2018-06-13 20:50
4 800 SEK2018-06-05 13:13
1 500 SEK2018-06-12 18:35
1 300 SEK2018-06-12 15:11
900 SEK2018-06-12 06:56
700 SEK2018-06-09 23:10
300 SEK Startpris

Onlineauktion 19 Juni 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!