Porslin Kina ca 1880-1910. Polykrom heltäckande emaljdekor av fenixfågel samt bataljscen. Drakhänklar med spår av förgyllning. Höjd ca 27 cm. Obetydligt ytslitage, obetydliga tillverkningsdefekter, en med mindre bränningsspricka på fotringen.
10 000 SEK | 2018-06-13 09:44 |
9 500 SEK | 2018-06-13 20:50 |
4 800 SEK | 2018-06-05 13:13 |
1 500 SEK | 2018-06-12 18:35 |
1 300 SEK | 2018-06-12 15:11 |
900 SEK | 2018-06-12 06:56 |
700 SEK | 2018-06-09 23:10 |
300 SEK | Startpris |