Modell Medici med bladspärr, parerstång och skållor i sambarhjort-horn. Tillverkad i Solingen, Tyskland på 1970-talet eller tidigt 1980-tal. Rostfritt blad om ca 8 cm. Något begagnad, ytliga repor och mindre korrosionsfläckar på bladfjädern. Tillverkningsnummer 22881. Fodral märkt Jaguar medföljer.
700 SEK | 2018-09-05 19:05 |
600 SEK | 2018-09-05 18:23 |
300 SEK | Startpris |