Kina, cirka år 1900 eller 1900-talets början. Bambu med skuren dekor, bland annat figurer i interiör. Märkt i botten. Höjd 35 cm. Obetydligt slitage, obetydlig skada, mindre torrsprickor (vaxade).
900 SEK | 2018-09-11 17:16 |
800 SEK | 2018-09-10 14:34 |
300 SEK | Startpris |