12. BURK I SILVER

Burma eller Thailand, 1900-talets första hälft. Silver märkt Sterling 925 och invändigt klädd med ädelträ. Slagen dekor med bland annat Bodhissatvor och på locket den bevingade Garuda. Höjd 9,5, diameter 8 cm. Obetydligt ytslitage, oxidering.

Varunr 179605

11 September 2018 18:04

Klubbslag17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK 900 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK

Utrop 1000 SEK

900 SEK2018-09-11 18:00
800 SEK2018-09-10 18:27
700 SEK2018-09-07 02:40
600 SEK2018-09-01 08:21
500 SEK2018-08-29 21:17
300 SEK Startpris

Onlineauktion 11 Sept. 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!