Burma eller Thailand, 1900-talets första hälft. Silver märkt Sterling 925 och invändigt klädd med ädelträ. Slagen dekor med bland annat Bodhissatvor och på locket den bevingade Garuda. Höjd 9,5, diameter 8 cm. Obetydligt ytslitage, oxidering.
900 SEK | 2018-09-11 18:00 |
800 SEK | 2018-09-10 18:27 |
700 SEK | 2018-09-07 02:40 |
600 SEK | 2018-09-01 08:21 |
500 SEK | 2018-08-29 21:17 |
300 SEK | Startpris |