Indien, 1900-talets mitt. Mineral, möjligen marmor, som svarvats/slipats och dekorerats med bland annat grönt, rött och guld i en traditionell mogul-stil. Höjd 10, diameter 15 cm. Obetydligt ytslitage.
3 600 SEK | 2018-09-11 18:04 |
3 400 SEK | 2018-09-11 18:03 |
2 400 SEK | 2018-09-11 18:00 |
500 SEK | 2018-09-08 21:53 |
400 SEK | 2018-09-06 17:39 |
300 SEK | Startpris |