Porslin. Kina, 1800-tal eller 1900-talets första hälft. Dekor i polykromt utförande av bl.a. hjortar. Höjd 28 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, obetydligt ytslitage, fotringen med obetydliga skåror.
16 000 SEK | 2018-08-14 11:32 |
15 000 SEK | 2018-08-14 17:56 |
12 000 SEK | 2018-08-14 05:41 |
11 000 SEK | 2018-06-15 11:31 |
9 000 SEK | 2018-08-08 17:25 |
8 000 SEK | 2018-08-07 12:27 |
700 SEK | 2018-07-29 19:39 |
300 SEK | Startpris |