Porslin. Sannolikt Japan, 1900-talets början. Polykrom dekor med bl.a högrestånds-damer. Märkt i botten. Diameter 39 cm. Obetydligt ytslitage.
1 600 SEK | 2018-08-08 21:13 |
1 500 SEK | 2018-06-15 11:36 |
1 300 SEK | 2018-08-08 17:25 |
1 100 SEK | 2018-08-07 12:28 |
300 SEK | Startpris |