Keramik med skuren dekor mot celadonfond. Kina, sannolikt 1800-tal. Höjd 32 cm. Locket med nagg, mindre tillverkningsdefekter och ytslitage, glasyrkrackeleryr.
36 000 SEK | 2018-10-09 18:04 |
34 000 SEK | 2018-10-09 18:04 |
7 000 SEK | 2018-10-09 17:59 |
4 600 SEK | 2018-10-06 05:12 |
3 600 SEK | 2018-10-09 17:45 |
1 100 SEK | 2018-10-04 22:33 |
800 SEK | 2018-10-02 01:45 |
300 SEK | Startpris |