Indien, sannolikt Orissa-distriktet. 1600-tal, sannolikt äldre. Föreställande avataren av Krishna spelar flöjt, vanligen benämnd Venugopala. Höjd 11,8 cm. Förväntat slitage av ålder och puja.
700 SEK | 2018-11-20 17:47 |
600 SEK | 2018-11-19 23:58 |
400 SEK | 2018-11-15 23:38 |
300 SEK | Startpris |