Burma, 1600-tal. Buddha sittande på odekorerad tron med händerna i Bhmisparsa mudra. Höjd 26,1 cm. Förgyllningen sliten, fragment av rödlack, i botten resterna av etikett.
4 400 SEK | 2018-12-03 10:43 |
4 200 SEK | 2018-12-04 16:32 |
1 500 SEK | 2018-12-03 07:36 |
1 300 SEK | 2018-12-03 03:00 |
1 100 SEK | 2018-11-30 09:14 |
900 SEK | 2018-11-24 10:42 |
500 SEK | 2018-11-23 14:34 |
450 SEK | 2018-11-21 00:31 |
300 SEK | Startpris |