50. BUDDHA I FÖRGYLLD BRONS

Burma, 1600-tal. Buddha sittande på odekorerad tron med händerna i Bhmisparsa mudra. Höjd 26,1 cm. Förgyllningen sliten, fragment av rödlack, i botten resterna av etikett.

Varunr 182760

4 December 2018 18:17

Utrop 15000 SEK

4 400 SEK2018-12-03 10:43
4 200 SEK2018-12-04 16:32
1 500 SEK2018-12-03 07:36
1 300 SEK2018-12-03 03:00
1 100 SEK2018-11-30 09:14
900 SEK2018-11-24 10:42
500 SEK2018-11-23 14:34
450 SEK2018-11-21 00:31
300 SEK Startpris

Onlineauktion 4 Dec. 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!