1. SKÅL, KINA, DAUGUANG (1821-1850)

Porslin med bl.a. polykroma fjärilar mot beige fond, märkt i botten. Höjd 7 cm, diameter 17 cm. Obetydligt ytslitage, obetydliga nagg å fotring.
Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg

Varunr 183406

18 December 2018 18:00

Klubbslag27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK 7 000 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

Utrop 10000 SEK

7 000 SEK2018-12-18 17:57
6 500 SEK2018-12-04 21:39
3 600 SEK2018-12-15 11:57
1 400 SEK2018-12-15 11:31
1 200 SEK2018-12-14 22:40
450 SEK2018-12-14 09:22
350 SEK2018-12-13 21:00
300 SEK Startpris

Onlineauktion 18 Dec. 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!