Porslin med bl.a. polykroma fjärilar mot beige fond, märkt i botten. Höjd 7 cm, diameter 17 cm. Obetydligt ytslitage, obetydliga nagg å fotring.
Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg
7 000 SEK | 2018-12-18 17:57 |
6 500 SEK | 2018-12-04 21:39 |
3 600 SEK | 2018-12-15 11:57 |
1 400 SEK | 2018-12-15 11:31 |
1 200 SEK | 2018-12-14 22:40 |
450 SEK | 2018-12-14 09:22 |
350 SEK | 2018-12-13 21:00 |
300 SEK | Startpris |