Porslin med spontana månade växtrankor i kobolt. Krukan H ca 6 cm. Skålen D ca 7,5 cm. Glasyrkrackelyrer, obetydliga nagg, slitage, krukan med lagning. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
7 500 SEK | 2018-12-18 17:46 |
7 000 SEK | 2018-12-18 17:47 |
2 200 SEK | 2018-12-17 17:34 |
700 SEK | 2018-12-04 21:39 |
700 SEK | 2018-12-13 20:22 |
300 SEK | Startpris |