14. KRUKA OCH SKÅL, KINA YÜAN/MING 13/1400-TAL

Porslin med spontana månade växtrankor i kobolt. Krukan H ca 6 cm. Skålen D ca 7,5 cm. Glasyrkrackelyrer, obetydliga nagg, slitage, krukan med lagning. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.

Varunr 183351

18 December 2018 18:05

Klubbslag5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK 7 500 SEK20 00 SEK21 00 SEK

Utrop 1200 SEK

7 500 SEK2018-12-18 17:46
7 000 SEK2018-12-18 17:47
2 200 SEK2018-12-17 17:34
700 SEK2018-12-04 21:39
700 SEK2018-12-13 20:22
300 SEK Startpris

Onlineauktion 18 Dec. 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!