Buddha sittande på odekorerad tron med händerna i bhumisparma mudra. H ca 8 cm. Metallbristning, fragment av förgyllning, obetydliga skador och slitage. Sannolikt jordfynd. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
450 SEK | 2018-12-18 18:02 |
400 SEK | 2018-12-18 16:55 |
350 SEK | 2018-12-04 21:39 |
300 SEK | Startpris |