Porslin med bl.a. stridande tuppar i imari-utförande. H ca 4 cm, D ca 7 cm. Mindre nagg, obetydligt ytslitage. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
900 SEK | 2018-12-18 18:03 |
800 SEK | 2018-12-13 17:08 |
700 SEK | 2018-12-04 21:39 |
300 SEK | Startpris |