Keramik med inristad dekor och celadonglasyr. I botten etikett för exporttillstånd. D ca 12 cm. Matt glasyr, krackelering, spricka, tillverkningsdefekter, och mindre nagg. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
1 100 SEK | 2018-12-13 17:17 |
1 000 SEK | 2018-12-15 11:49 |
350 SEK | 2018-12-04 21:39 |
300 SEK | Startpris |