25. SKÅLFAT, KINA YÜAN/MING 12/1400-TAL

Keramik med inristad dekor och celadonglasyr. I botten etikett för exporttillstånd. D ca 12 cm. Matt glasyr, krackelering, spricka, tillverkningsdefekter, och mindre nagg. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.

Varunr 183383

18 December 2018 18:08

Klubbslag5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK 1 100 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK

Utrop 600 SEK

1 100 SEK2018-12-13 17:17
1 000 SEK2018-12-15 11:49
350 SEK2018-12-04 21:39
300 SEK Startpris

Onlineauktion 18 Dec. 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!