27. TVÅ LIME-POTS, SYDOSTASIEN, SANNOLIKT VIETNAM CA 1000-1400-TAL

Bronsbehållare för kalk att använda i samband med betel-missbruk. H ca 9 cm. Patina och slitage, i relation till ålder. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.

Varunr 183346

18 December 2018 18:09

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK 350 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK

Utrop 600 SEK

350 SEK2018-12-18 16:57
300 SEK2018-12-14 08:10
300 SEK Startpris

Onlineauktion 18 Dec. 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!