Porslin med chinpai-liknande glasyr. D ca 6 cm. Obetydliga nagg, ytslitage. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
2 400 SEK | 2018-12-14 12:41 |
2 200 SEK | 2018-12-18 17:35 |
1 900 SEK | 2018-12-18 16:41 |
1 400 SEK | 2018-12-13 22:39 |
1 300 SEK | 2018-12-13 20:26 |
1 200 SEK | 2018-12-13 20:25 |
600 SEK | 2018-12-10 17:03 |
300 SEK | Startpris |