Keramik med stiliserad lotusdekor och grågrön glasyr. H ca 10 cm. Ytslitage, sprickor, krackelering, retuscher. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
1 300 SEK | 2018-12-18 18:08 |
1 200 SEK | 2018-12-13 21:06 |
1 200 SEK | 2018-12-14 08:12 |
800 SEK | 2018-12-05 07:14 |
450 SEK | 2018-12-04 21:39 |
300 SEK | Startpris |