Porslin med bl.a pioner och gräshoppor i ett polykromt utförande mot en gul fond. I botten märke. H ca 5 cm, D ca 9 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, obetydliga nagg å fotring, obetydligt slitage. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
2 400 SEK | 2018-12-18 18:13 |
2 200 SEK | 2018-12-18 18:12 |
700 SEK | 2018-12-04 21:39 |
350 SEK | 2018-12-14 08:33 |
300 SEK | Startpris |