Porslin med lotusinspirerad form och växtdekor i mestadels gröna nyanser. I botten märke. D ca 11 cm, H ca 5 cm. Obetydliga nagg, obetydligt slitage. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
450 SEK | 2018-12-04 21:40 |
400 SEK | 2018-12-18 16:06 |
300 SEK | Startpris |