Porslin av Swatow-typ med bl.a. växter i kobolt. D ca 27 cm. Tidstypiska tillverkningsdefekter, saknar klang, slitage, krackelering. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
800 SEK | 2018-12-18 18:11 |
700 SEK | 2018-12-04 21:40 |
600 SEK | 2018-12-14 09:31 |
300 SEK | Startpris |