Keramik i kraftigt utförande. D ca 22 respektive 13 cm. Mindre tillverkningsdefekter, obetydligt nagg, glasyrslitage och krackelyr, den större med spricka. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
3 600 SEK | 2018-12-18 18:07 |
3 400 SEK | 2018-12-18 16:01 |
1 700 SEK | 2018-12-17 21:40 |
1 200 SEK | 2018-12-10 11:39 |
700 SEK | 2018-12-04 21:40 |
300 SEK | Startpris |