48. SKÅLFAT, KINA TRANSITION CA 1640-1660

Porslin med bl.a växtdekor i kobolt. D ca 20 cm, H ca 5 cm. Obetydligt ytslitage, obetydliga tillverkningsdefekter. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.

Varunr 183399

18 December 2018 18:16

Klubbslag8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK 10 000 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK

Utrop 8000 SEK

10 000 SEK2018-12-15 20:15
9 500 SEK2018-12-14 21:11
5 000 SEK2018-12-04 21:40
3 000 SEK2018-12-12 13:05
1 200 SEK2018-12-11 10:26
350 SEK2018-12-06 02:54
300 SEK Startpris

Onlineauktion 18 Dec. 2018,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!