Porslin med bl.a scroll och växtrankor i kobolt. H ca 7 cm, D ca 15 cm. Obetydlig stötskada, obetydigt ytslitage, obetydliga tillverkningsdefekter.
Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
2 600 SEK | 2018-12-18 17:58 |
2 400 SEK | 2018-12-04 21:39 |
2 200 SEK | 2018-12-18 17:41 |
1 900 SEK | 2018-12-15 03:24 |
500 SEK | 2018-12-12 13:26 |
300 SEK | Startpris |