Patinerad brons. I form av orm. Originalskärm med virkat mönster i egyptisk stil. Signerad E.T. samt otydligt gjutarstämplad. Total höjd 58 cm. Proveniens: Edvard Trulsson, därefter i arv inom familjen.
4 000 SEK | 2019-05-14 17:59 |
3 800 SEK | 2019-05-14 18:04 |
3 400 SEK | 2019-05-13 22:55 |
3 000 SEK | 2019-05-13 16:38 |
1 900 SEK | 2019-04-30 17:29 |
1 000 SEK | 2019-05-01 12:01 |
300 SEK | Startpris |