25. EDVARD TRULSSON (1881-1969), BOKSTÖD, ETT PAR

Patinerad brons. I form av sittande kvinnor. Signerade E. Trulsson 1920 och gjutarstämplade Jensen Bronzestøberi, København. Höjd 26 cm. Proveniens: Edvard Trulsson, därefter i arv inom familjen.

Varunr 189181

14 Maj 2019 18:08

Klubbslag24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK 6 500 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK

Utrop 4000-5000 SEK

6 500 SEK2019-05-14 18:06
6 000 SEK2019-05-14 18:06
4 200 SEK2019-05-14 10:57
3 400 SEK2019-05-14 15:24
2 400 SEK2019-05-13 22:40
2 000 SEK2019-05-09 01:10
1 900 SEK2019-04-30 17:29
500 SEK2019-05-06 20:55
350 SEK2019-04-30 21:33
300 SEK Startpris

Onlineauktion 14 Maj 2019,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!