44. MURANO, TRE FAT

Nätglas med spetsmönster i vitt på klarglas, med rosa, bruna och blå toner samt inslag av glimmer. Zanfirico, möjligen Salviati. D ca 18 cm, H ca 3 cm. Små undersides repor, åldersrelaterat slitage.

Varunr 189819

Onlineauktion 28 Maj 2019,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!