11. MIKE FRANCIS (1938-)

Akryl på duk. "Spot the dog." 121x150 cm. A tergo daterad 1997. Mike Francis kan bäst beskrivas som en ultrarealist med inslag av såväl popkonst som minimalism, han har varit verksam som konstnär sedan 1960-talet och kvinnor med hundar är ett vanligt förekommande tema i hans målningar. Minimala obetydliga märken.

Varunr 190983

25 Juni 2019 18:04

Utrop 40000 SEK
5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2625 SEK

30 000 SEK2019-06-11 14:25
28 000 SEK2019-06-25 18:00
24 000 SEK2019-06-24 19:12
5 000 SEK2019-06-13 22:50
700 SEK2019-06-13 22:19
500 SEK2019-06-13 19:39
300 SEK Startpris

Onlineauktion 25 Juni 2019,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!