Akryl på duk. "Spot the dog." 121x150 cm. A tergo daterad 1997. Mike Francis kan bäst beskrivas som en ultrarealist med inslag av såväl popkonst som minimalism, han har varit verksam som konstnär sedan 1960-talet och kvinnor med hundar är ett vanligt förekommande tema i hans målningar. Minimala obetydliga märken.
30 000 SEK | 2019-06-11 14:25 |
28 000 SEK | 2019-06-25 18:00 |
24 000 SEK | 2019-06-24 19:12 |
5 000 SEK | 2019-06-13 22:50 |
700 SEK | 2019-06-13 22:19 |
500 SEK | 2019-06-13 19:39 |
300 SEK | Startpris |