Sterlingsilver, 4 delar stämplad 1906. Sk. Skönvirkearbejde. Gräddkannan och sockerskålen med spår av invändig förgyllning. Dekor i relief av stiliserade blad och blomsterstänglar. Kaffekannans höjd 14 cm, Tekannans höjd 12 cm, sockerskål och gräddkanna höjd 7-7,5 cm. Total vikt ca 1375 g. Små bruksspår och märken.
7 500 SEK | 2019-06-11 14:25 |
7 500 SEK | 2019-06-24 13:47 |
5 500 SEK | 2019-06-21 21:54 |
4 800 SEK | 2019-06-20 20:45 |
4 000 SEK | 2019-06-19 01:11 |
500 SEK | 2019-06-17 23:07 |
300 SEK | Startpris |