Porslin med kalligrafi och dekor inristat i godset över vilket det ligger en svagt gul glasyr. Höjd ca 4,6 cm. Obetydligt slitage, obetydlig krakelyr. Proveniens: Den danske grafikern och jazzmusikern Ib K. Olsen (1938-2018).
1 800 SEK | 2019-09-24 18:08 |
1 800 SEK | 2019-09-24 18:09 |
1 600 SEK | 2019-09-24 18:09 |
300 SEK | 2019-09-22 10:15 |
300 SEK | Startpris |