Porslin med bl.a lyckotecken och växter i kobolt. Höjd ca 11 cm, diameter ca 25 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, obetydligt nagg, obetydligt slitage. Proveniens: Antik West, Göteborg.
1 500 SEK | 2019-09-24 18:01 |
1 400 SEK | 2019-09-24 16:32 |
1 100 SEK | 2019-09-24 04:57 |
450 SEK | 2019-09-20 12:19 |
350 SEK | 2019-09-11 18:41 |
300 SEK | Startpris |