1019. JAPANSK DOLK, 18/1900-TAL

Stålklinga med dekor om ca 30 cm. Total längd 44 cm. Balja i trä med metallbeslag. Eggen med skador. Dolken sannolikt sammansatt med delar från olika tidsepoker. Greppet med skador, i övrigt obetydligt slitage.

Varunr 194319

21 Oktober 2019 18:06

Klubbslag22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK 13 000 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK

Utrop 800 SEK

13 000 SEK2019-10-20 20:39
13 000 SEK2019-10-20 20:42
10 000 SEK2019-10-19 22:00
4 800 SEK2019-10-18 23:22
4 400 SEK2019-10-18 10:05
4 000 SEK2019-10-18 18:26
2 200 SEK2019-10-15 18:26
800 SEK2019-10-11 15:19
600 SEK2019-10-09 22:24
450 SEK2019-10-07 17:33
300 SEK Startpris

Kronofogdeauktion 21 Okt. 2019 Online,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!