Klinga i stål om ca 51 cm. Total längd 71 cm. Tsuba i järn med dekor i avvikande material. Balja i trä med metallbeslag och senare målad svart. Obetydliga hack i eggen, grepp med mindre skador. I övrigt mindre slitage. Ställ för vapen medföljer.
3 400 SEK | 2019-10-19 22:00 |
3 200 SEK | 2019-10-20 16:04 |
1 900 SEK | 2019-10-16 22:09 |
1 800 SEK | 2019-10-09 22:17 |
1 800 SEK | 2019-10-15 18:32 |
1 300 SEK | 2019-10-11 15:21 |
1 100 SEK | 2019-10-07 17:56 |
600 SEK | 2019-10-09 20:58 |
300 SEK | Startpris |