1034. JAPANSKT KORTSVÄRD, 1800-TAL

Klinga i stål om ca 51 cm. Total längd 71 cm. Tsuba i järn med dekor i avvikande material. Balja i trä med metallbeslag och senare målad svart. Obetydliga hack i eggen, grepp med mindre skador. I övrigt mindre slitage. Ställ för vapen medföljer.

Varunr 194356

21 Oktober 2019 18:11

Utrop 2000 SEK

3 400 SEK2019-10-19 22:00
3 200 SEK2019-10-20 16:04
1 900 SEK2019-10-16 22:09
1 800 SEK2019-10-09 22:17
1 800 SEK2019-10-15 18:32
1 300 SEK2019-10-11 15:21
1 100 SEK2019-10-07 17:56
600 SEK2019-10-09 20:58
300 SEK Startpris

Kronofogdeauktion 21 Okt. 2019 Online,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!